Wypadek samochodowy na DK 12. Interweniowały trzy jednostki straży
W czwartek po południu doszło do wypadku samochodowego na drodze krajowej nr 12. Na miejscu działały zastępy z OSP Święciechowa oraz JRG Leszno i JRG Wschowa.

Do zdarzenia doszło 19 czerwca 2026 roku o godzinie 16:52. Strażacy z OSP Święciechowa zostali zaalarmowani do wypadku samochodowego na trasie drogi krajowej nr 12. Na miejsce wyjechał jeden zastęp jednostki.
Równolegle do akcji zadysponowane zostały również zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we Wschowie. Łącznie na miejscu zdarzenia działały trzy zastępy straży pożarnej. Oprócz strażaków w działaniach uczestniczył Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Był to 53. wyjazd OSP Święciechowa w tym roku.
Na podstawie: OSP KSRG Święciechowa
Galeria zdjęć
4 zdjęć z wydarzenia. Kliknij dowolne żeby otworzyć lightbox.