Unia Leszno na dwóch frontach – wyniki zawodów żużlowych
Zawodnicy Unii Leszno rywalizowali w Indywidualnym Pucharze Ekstraligi U17 w Toruniu oraz IPE 500R w Gorzowie.

W poniedziałek żużlowcy Unii Leszno startowali równolegle w dwóch turniejach rangi ogólnopolskiej. Młodzieżowcy zmierzyli się w Indywidualnym Pucharze Ekstraligi U17 w Toruniu, natomiast starsi wychowankowie pojechali do Gorzowa na Indywidualny Puchar Ekstraligi 500R.
W Toruniu Maksymilian Kostera uzbierał 10 punktów (biegi: 3, 2, 3, 2 oraz dyskwalifikacja) i zajął 4. miejsce. Filip Gano z dorobkiem 7 punktów (1, D, 2) uplasował się na 9. pozycji.
W Gorzowie najlepiej z leszczyńskiej trójki wypadł Dawid Oscenda – zdobył 12 punktów (3, 3, 3, 3, 0) i zakończył zawody na 4. miejscu. Paweł Silski z 3 punktami (1, 0, 2, 0) zajął 16. lokatę, a Piotr Morawiak z 1 punktem (M, 0, 1, 0) – 20. miejsce.
Na podstawie: Unia Leszno