Powiat Leszczyński
Sport

Polonia 1912 Leszno kończy sezon. Siedem meczów w jeden weekend

Drużyny młodzieżowe Polonii 1912 Leszno rozegrały ostatni ligowy weekend sezonu 2025/2026. Bilans: sześć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki.

24 czerwca 2026·1 MIN·10 WYŚWIETLEŃ
Polonia 1912 Leszno kończy sezon. Siedem meczów w jeden weekend

Miniony weekend (17–21 czerwca) przyniósł intensywne ligowe zmagania dla młodzieżowych sekcji Polonii 1912 Leszno. Na boiskach Wielkopolski rozegrano łącznie dziewięć spotkań w różnych kategoriach wiekowych i klasach rozgrywkowych.

Najwięcej powodów do zadowolenia dostarczyły wyniki z 20 czerwca. Drużyna Młodzika D2 (I liga wojewódzka, trener Łukasz Pujanek) pokonała APR Lampart Poznań 6:4 na wyjeździe, a Młodzik D1 II (II liga, trener Karol Smoła) wygrał z Rawią Rawicz 5:3. Tego samego dnia Junior Młodszy C1 II (trener Patryk Gendera) rozgromił KS Canarinhos Skórzewo II aż 6:0. W sobotę, 17 czerwca, Junior Młodszy B2 (trener Marcin Nowak) pokonał Polonię Środa Wlkp. II 7:2 na Stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarskim im. Leszczyńskich Olimpijczyków, a Trampolkarz C2 II (trener Waldemar Jędrusiak) wygrał w Gostyniu z Kanią 3:2. W niedzielę, 21 czerwca, Polonia II pokonała Junę-Trans Stare Oborzyska 6:4.

Porażki odnotowały dwie drużyny: Młodzik D1 przegrał z Fair-Play Złotów 3:5, natomiast Junior Młodszy B2 uległ UKS APR Lampart Poznań 1:4 w Poznaniu. Mecz Polonii II z Wielkopolską Komorniki zakończył się remisem 2:2.

Sezon jeszcze formalnie nie dobiegł końca – 24 czerwca o godz. 19:00 na Stadionie im. Leszczyńskich Olimpijczyków drużyna Młodzika D1 (trener Jakub Matuszewski) rozegra zaległy mecz z Lechem Poznań.

Na podstawie: Klub Piłkarski Polonia Leszno

Galeria zdjęć

4 zdjęć z wydarzenia. Kliknij dowolne żeby otworzyć lightbox.

RE
Redakcja
Redaktor Powiat Leszczyński

Polecane