Śmierć pracownika z Polski na belgijskiej plantacji
Obywatel Polski zginął w wyniku wypadku podczas wykonywania pracy na terenie belgijskiej plantacji. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają belgijskie służby.

W Belgii doszło do tragicznego zdarzenia, w którym życie stracił polski pracownik zatrudniony na plantacji. Mężczyzna zmarł podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków zawodowych.
Incident miał miejsce na terenie obiektu położonego w Belgii. Belgijskie służby niezwłocznie podjęły działania na miejscu zdarzenia, inicjując postępowanie wyjaśniające dotyczące przyczyn i okoliczności tragedii.
Śmierć pracownika stanowi kolejny przypadek zagrożeń zdrowotnych i bezpieczeństwa pracowników zagranicznych. Polska obywatele zatrudnieni na plantacjach w krajach zachodnioeuropejskich wielokrotnie narażeni są na niekorzystne warunki pracy.
Belgijskie służby kontynuują dochodzenie w celu ustalenia dokładnego przebiegu wypadku i ewentualnych zaniedbań bezpieczeństwa. Bliscy zmarłego mężczyzny zostali poinformowani o zaistniałej tragedii.
Na podstawie materiału RMF24. Link do oryginału →