Prawie 4 promile i brak uprawnień – policja zatrzymała kierowcę Seata
43-latek z gminy Bojanowo wsiadł za kierownicę mając niemal 4 promile alkoholu i bez wymaganych uprawnień do jazdy.
23 czerwca 2026·1 MIN·18 WYŚWIETLEŃ

Do zdarzenia doszło 21 czerwca około godziny 17:00. Patrol rawickiej drogówki zatrzymał kierującego samochodem marki Seat, którego zachowanie na drodze wzbudziło poważne podejrzenia funkcjonariuszy.
Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń – 43-latek z gminy Bojanowo miał w organizmie niemal 4 promile alkoholu. Jakby tego było mało, mężczyzna nie posiadał wymaganej kategorii prawa jazdy uprawniającej go do kierowania tym pojazdem.
Sprawa trafi do sądu. Kierowca odpowie zarówno za popełnione przestępstwo, jak i wykroczenie drogowe.
Na podstawie: Rawicz Policja