Powiat Leszczyński
Na Sygnale

Przekroczył prędkość o 52 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące

Mieszkaniec powiatu górowskiego zapłaci 1500 zł mandatu i przez 3 miesiące nie będzie mógł prowadzić pojazdu.

23 czerwca 2026·1 MIN·14 WYŚWIETLEŃ
Przekroczył prędkość o 52 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące

W piątek funkcjonariusze górowskiej drogówki zatrzymali kierowcę we Wronincu, który rażąco naruszył przepisy dotyczące dozwolonej prędkości.

27-letni mieszkaniec powiatu górowskiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h, poruszając się samochodem osobowym. Konsekwencje były dotkliwe – mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Na tym jednak nie koniec: jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

asp. A. Węgrzyn

Na podstawie: Policja Góra

RE
Redakcja
Redaktor Powiat Leszczyński

Polecane